Tokenexus – opinie o kantorze kryptowalut

Tokenexus – opinie o kantorze kryptowalut

W tym artykule sprawdzamy informacje i opinie o Tokenexus – kantorze kryptowalut. Kantor, czy też giełda kryptowalut, to serwis internetowy, w którym można kupić lub sprzedać kryptowaluty, czyli waluty wirtualne. Za najpopularniejszą walutę wirtualną od lat uznaje się Bitcoin, który jest ponadnarodową, niezależną walutą, nie posiada banku centralnego i jest stosunkowo niezależny od inflacji. Między innymi z tego względu coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w tę czy też inne kryptowaluty. Obecnie na świecie dostępnych jest ponad 3000 rodzajów różnych kryptowalut. Dzielą się one na trzy podstawowe rodzaje: 

  • Bitcoin (oryginalna, pierwsza kryptowaluta), 
  • Altcoin (alternatywy dla Bitcoina, jego pochodne)
  • oraz Token (w przeciwieństwie do Bitcoin i altcoinów, tokeny nie posiadają własnego blockchainu).

Jeśli decydujesz się na zakup kryptowaluty, koniecznie sprawdź dostępne w Internecie opinie o Tokenexus i giełdach. Według naszej opinii, Tokenexus to świetny wybór dla wszystkich tych, którzy w szybki i prosty sposób chcą zakupić lub sprzedać Bitcoin lub Ethereum. Na obecną chwilę najwięcej informacji o tym serwisie można znaleźć na forach angielskojęzycznych, dlatego wychodząc naprzeciw Twoim oczekiwaniom, poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje o Tokenexus, łącznie z opiniami. Dodatkowo załączamy kilka cennych wskazówek, dzięki którym sam będziesz w stanie szybko sprawdzić, czy dana giełda jest bezpieczna!

Informacje o Tokenexus

Planując inwestycje na jakiejkolwiek giełdzie, pierwszą rzeczą, jaką musisz zrobić, jest zebranie informacji o danym serwisie. Tokenexus powstał w 2018 roku i zdążył od tego czasu zdobyć kilku cennych partnerów, między innymi światowej sławy lidera na międzynarodowej arenie tradingowej – ShapeShift. Sprawdzone i rzetelne informacje o Tokenexus znajdziesz przede wszystkim na stronie internetowej serwisu: https://tokenexus.com/. Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z wersji angielskiej witryny, będziesz miał do dyspozycji dodatkową zakładkę – Blog, w której oprócz ciekawych artykułów, takich jak np. informacje o 10 najbardziej opłacalnych inwestycjach tego roku, znajdziesz dodatkowe informacje o Tokenexit; np. instrukcje jak krok po kroku inwestować w tym serwisie. 

Oprócz wersji angielskiej, użytkownicy serwisu mają do wyboru również wersję polską, hiszpańską, rosyjską i niemiecką. Strona umożliwia zakup i sprzedaż Bitcoin i Ethereum, a do przechowywania swoich inwestycji masz do użytku specjalny Crypto Online Wallet – mobilny portfel wielowalutowy z szybkim dostępem do balansu konta, historii transakcji i profesjonalnych analiz. Przydatnym ułatwieniem dla potencjalnych inwestorów jest też prosty kalkulator aktualnej wartości kryptowalut w przeliczeniu na euro i dolary amerykańskie. Wystarczy wpisać, jaką kwotę chcesz zainwestować, aby szybko otrzymać odpowiadającą temu wartość Bitcoin czy Ethereum, lub też odwrotnie – wpisz, ile kryptowaluty chcesz zakupić, a przelicznik podpowie ci, ile euro lub dolarów musisz wydać.

Rady Tokenexus, czyli jak nie dać się oszukać

Według CipherTrace – pierwszego na świecie zespołu poświęconego przestępstwom kryptowalutowym, okres pandemii szczególnie sprzyja kryminalistom. Jedynie od początku roku do końca maja skradzionych zostało około 1,4 mld dolarów i wszystko wskazuje na to, że ten rok okaże się rekordowy. Znaczna część tej kwoty pochodzi z działań WoToken – chińskiej piramidy finansowej, w przypadku której oszukiwano klientów, obiecując im niebotyczne zyski z inwestycji w oprogramowanie, które jak się potem okazało, wcale nie istnieje. Jak więc chronić się przed takim oszukańczym działaniem? 

  • Zrób swój research. Sprawdź komu chcesz powierzyć swoje pieniądze. Poszukaj opinii o danej giełdzie i zapoznaj się z jej stroną internetową,
  • Upewnij się, że Twój komputer ma aktualny, dobry program antywirusowy. Nie pobieraj ani nie instaluj żadnych podejrzanych oprogramowani, szczególnie tych, poleconych od nieznajomych namawiających Cię do inwestycji,
  • Nie udostępniaj osobom trzecim swoich haseł, dostępu do konta ani do e-portfela. Nawet dostęp do profilu społecznościowego może zostać wykorzystany przez nieuczciwe osoby do wyłudzenia ważnych danych i informacji,
  • Nie daj się zwieźć zbyt dużym obietnicom, zawrotnym kwotom zysku itp. Jeśli coś wygląda zbyt dobrze by było prawdziwe – zazwyczaj nie jest prawdziwe…
  • Jeśli płacisz za coś przy pomocy kryptowaluty, upewnij się, że przesyłasz płatność prawdziwej, istniejącej osobie, która wykona to, do czego się zobowiązała. Jeżeli nie jesteś w stanie zweryfikować sprzedawcy, bezpieczniej będzie poszukać innej transakcji.

Tokenexus poważnie traktuje bezpieczeństwo swoich użytkowników, nie ma tu miejsca na wyłudzanie danych czy oszukiwanie.

Tokenexus i ochrona przed oszustami 

Tokenexus stosuje szereg zabezpieczeń po to, aby chronić Ciebie i Twoje fundusze przed oszustami. Zabezpieczenia widoczne są już po pierwszym odwiedzeniu witryny serwisu – strona chroniona jest aktywnym certyfikatem SSL zapewniających szyfrowanie danych przesyłanych między serwerem a stroną, co umożliwia między innymi bezpieczną płatność za pomocą karty kredytowej i uniemożliwia wyłudzanie danych osobowych ze strony serwisu. Dodatkowo, Tokenexus, tak, jak i każda inna instytucja finansowa podlegająca europejskiemu prawu, aktywie stosuje się do zasad polityki przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy. W praktyce oznacza to dwustopniową rejestrację z koniecznością przesłania dokumentów potwierdzających tożsamość oraz adres zamieszkania użytkownika serwisu. Jeden użytkownik może otworzyć tylko jedno konto, a wszystkie transakcje muszą być autoryzowane, po to, aby aktywa nie trafiły w niepowołane ręce. Kolejnym środkiem bezpieczeństwa udostępnionym przez Tokenexus, aby utrudnić pracę oszustom jest elektroniczny portfel wielowalutowy umożliwiający bezpieczne przechowywanie swoich funduszy. W razie jakichkolwiek pytań, na które nie znajdziesz odpowiedzi w zakładce FAQ, skontaktuj się z biurem obsługi klienta, które na pewno chętnie pomoże rozwiać Twoje wątpliwości. W tym celu możesz skorzystać z dostępnego na stronie formularza kontaktowego. Jeżeli wolisz kontakt bezpośredni, masz również do dyspozycji numer telefonu i adres mailowy serwisu Tokenexus.

Powiązane posty

Biden, Nigdy

Editor’s Note: Jeśli chcesz przeczytać więcej plusów i wad na głosowanie na prezydenta Trumpa,...
Top