Jak obliczyć Dolat inwestycje cena do zarobków ratio?

businessNegotPl

Formuła ceny do zarobków jest:

Stosunek ceny do zarobków = cena za akcję ÷ zysk na akcję (EPS)

Lub dla Dolat Investments:

P/E z 20,92 = ₹ 63,60 ÷ ₹ 3,04 (na podstawie końcowych dwunastu miesięcy do czerwca 2019.)

Jest wysoki stosunek ceny do zarobków dobry?

Wyższy współczynnik P/E oznacza, że inwestorzy płacą wyższą cenę za siłę zarabiania w biznesie. Wszystko inne jest równe, to lepiej zapłacić niską cenę-ale jak Warren Buffett powiedział: “to o wiele lepiej kupić wspaniałą firmę w uczciwej cenie niż uczciwej firmy w wspaniałej cenie.

Czy Dolat Investments mają stosunkowo wysokie lub niskie P/E dla swojej branży?

Jeden dobry sposób, aby szybko przeczytać, co uczestnicy rynku oczekują od firmy jest spojrzenie na jego współczynnik P/E. Poniższy obrazek pokazuje, że Dolat Investments ma wyższy P/E niż średnia (13,6) P/E dla firm w branży rynków kapitałowych.

Czy Dolat Investments mają stosunkowo wysokie lub niskie P/E dla swojej branży?

Jeden dobry sposób, aby szybko przeczytać, co uczestnicy rynku oczekują od firmy jest spojrzenie na jego współczynnik P/E. Poniższy obrazek pokazuje, że Dolat Investments ma wyższy P/E niż średnia (13,6) P/E dla firm w branży rynków kapitałowych.

graphikPl

Oznacza to, że rynek spodziewa się, że Dolat Investments przeprzewyższa inne firmy w swojej branży. Rynek jest optymistą w przyszłości, ale to nie gwarantuje przyszłego wzrostu. Więc dalsze badania są zawsze niezbędne. Często monitoruję kupno i sprzedaż dyrektora.

Jak stopy wzrostu wpływ wskaźniki P/E

Prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem w określeniu, co P/E firma handluje na wzrost zarobków. Wzrost zarobków oznacza, że w przyszłości “E” będzie wyższy. I w takim przypadku, wskaźnik P/E sam spadnie dość szybko. I jako że współczynnik P/E spada, firma będzie wyglądać tanio, chyba że jego cena akcji wzrasta.

Dolat Investments w 54% poprawy EPS w ciągu ostatniego roku był jak wzrost bambusa po deszczu; szybkie i imponujące.

Pamiętaj: wskaźniki P/E nie uważają bilansu

Nie zapominaj, że współczynnik P/E uwzględnia kapitalizację rynkową. W związku z tym Metryka nie odzwierciedla gotówki lub długu posiadanych przez spółkę. Teoretycznie, firma może poprawić swoje zarobki (i produkować niższe P/E w przyszłości) poprzez inwestowanie w wzrost gospodarczy. Oznacza to przejęcie długu (lub wydatkowanie środków pieniężnych).

Takie wydatki mogą być dobre lub złe, ogólnie rzecz biorąc, ale kluczowym punktem jest to, że trzeba spojrzeć na dług, aby zrozumieć stosunek P/E w kontekście.

Więc co robi Dolat Investments bilans powiedz nam?

Ponieważ Dolat Investments posiada gotówkę netto w wysokości ₹ 36m, może wydać na wzrost, uzasadniając wyższy współczynnik P/E niż w inny sposób.

Werdykt na Dolat Investments w P/E ratio

Dolat Investments handluje na P/E stosunek 20,9, który jest powyżej jego średniej rynkowej 13,0. Nadmiar gotówki niesie to sos na szczycie jego szybki wzrost EPS. Dla nas, jest to rodzaj firmy, którą spodziewamy się nosić powyżej średniej ceny tag (w stosunku do zarobków).

Kiedy rynek jest źle o magazynie, daje doświadczonych inwestorów szansę. Jeśli rzeczywistość dla firmy jest lepsza niż się spodziewasz, możesz zarabiać pieniądze kupując i trzymając się przez długi okres. Chociaż nie mamy prognozy analityków można uzyskać lepsze zrozumienie jego wzrostu poprzez sprawdzenie tego bardziej szczegółowy wykres historyczny zarobków, przychodów i przepływów pieniężnych.

Powiązane posty

Biden, Nigdy

Editor’s Note: Jeśli chcesz przeczytać więcej plusów i wad na głosowanie na prezydenta Trumpa,...
Top