Chiny atakuje 2 obywateli USA, który prowadził program nauczania

ChinaUsaPl

Chiny atakuje 2 obywateli USA, który prowadził program nauczania

Pekin (AP)-Chiny powiedział w czwartek, że aresztowano dwóch obywateli USA na podejrzenie zorganizowania innych do granic nielegalnie, wśród wzmożonych napięć między stronami nad handlem, technologii i innych wrażliwych zagadnień.

Chińskie Ministerstwo spraw zagranicznych rzecznik Geng Shuang powiedział policji aresztowany we wschodniej prowincji Jiangsu, Alyssa Petersen i Jacob Harlan na wrzesień. Września.

“Departament obsługi sprawy poinformował Konsulat Generalny USA w Szanghaju w odpowiednim czasie, ułożone dyplomatów USA do przeprowadzania wizyt konsularnych i chronione uzasadnionych praw i interesów dwóch,” Geng powiedział w regularnych Konferencja prasowa.

Harlan jest właścicielem i Petersen dyrektor-Rexburg, Idaho organizacji opartej o nazwie China Horizonte, którego strona mówi, że jest to program nauczania angielskiego, który oferuje “wciągające doświadczenie w chińskiej szkole.”

Ale post na 17-letni, Grupa Facebook strony z dnia Sobota powiedział, że będzie zamknięty na koniec miesiąca.

“Niestety, ze względu na rosnące problemy polityczne i gospodarcze między USA i Chin, nie jesteśmy w stanie wysłać nauczycieli do Chin bezpiecznie,” post powiedział.

Powiedział Harlan i Petersen może być zatrzymany “przez następne kilka miesięcy lub lat.”

“Jesteś kosztuje fałszywe zbrodnie i Twoje rodziny są na odbieranie międzynarodowych prawników, które pomogą Ci wrócić do domu do państw”, powiedział post.

Policja w mieście Jiangsu Zhenjiang, gdzie dwa są utrzymywane, nie od razu odpowiedzieć na pytania przez telefon i faks.

Kilka lokalizacji GoFundMe, które wzbudził dla dwóch podniósł prawie ‘ 40 000 w kierunku obrony prawnej i innych wydatków.

Według strony internetowej Harlan, jest ojcem pięciu z Utah, który został zwolniony z pokoju hotelowym rano 28 września, wraz z jego 8-letnia córka, Viara.

Powiedział, że Viara Harlan pozwolono na krótkie wezwanie do swojej matki w Utah po 48 godzin, ale nie mógł ujawnić swoją lokalizację lub powiedzieć nic o tym, co się stało. Policja później pozwolił jej latać do domu do USA towarzyszy przyjaciel rodziny, zgodnie z witryną.

Strona Petersena mówi, że odbyła się w areszcie przetrzymywany przez dwa tygodnie po opuszczeniu policji i dopiero po rodzinie udał się do Departamentu Stanu o pomoc.

“Dostajemy informacje, które sprawia, że, OK. Ona budzi się, gdy jesteś powiedział, że będzie spać, gdy jesteś poinformowany. Spędza dzień w celi więzienia lub chodzenie w kółko liczenia kroków, “Strona powiedział.

Strona powiedziała, że Petersen nauczał i trenował grupę z nauczycielami, prowadził Home-biuro Rexburg i uczęszczał do Uniwersytetu Brighama Younga, szkoły powiązanej z Kościołem mormonów.

Organizowanie wezwania, inni nielegalnie przez granicę niesie ze sobą co najmniej dwa lata kary z kara tak źle, jak życie pozbawienia wolności w pewnych okolicznościach.

Ambasada USA w Pekinie potwierdziła, że zdawało sobie sprawę z zatrzymania i zarzutów wobec dwóch, ale nie dał żadnych dalszych szczegółów.

“Traktujemy Cię poważnie w naszej odpowiedzialności za wspieranie obywateli USA za granicą i monitorować sytuację,” rzecznik ambasady powiedział pod warunkiem anonimowości.

Podczas gdy ładunek generalnie odnosi się do handlarzy ludźmi, był on również wykorzystywany w przeszłości przeciwko oskarżonym, wykonując pracę misjonarską w Chinach, która surowo zabrania urzędowemu ateistemu rządowi komunistycznego. W zeszłym roku, misjonarz USA, który Rev. John Sanqiang Cao został skazany na siedem lat więzienia za tę samą opłatę.

Sprawa jest w stosunkach między Pekinem i Waszyngtonem cierpiał na wiele kwestii, w tym sankcji amerykańskich ukarane na eksport chińskich zarzutów, że Chiny oszukuje handlu i użytkowania, kradzieży lub przymusu Amerykańska technologia jest pokrzywdzona.

Mają również zamieć nad krytyką USA chińskich naruszeń praw człowieka, obsługa coraz bardziej gwałtownych protestów anty-rządowych w Hongkongu i Chinach, twierdząc swoje roszczenia do praktycznie całego Morza Południowochińskiego.

Geng jednak odegrał możliwość czynników zewnętrznych, ważących w sprawach Petersen i Harlan.

“Nie widzę żadnego związku między tym problemem a obecnym związkiem China-U. S.”-powiedział reporterom.

___

W sprawozdaniu tym przyczynił się do tego raport autor prasy Christopher Bodeen.

Powiązane posty

Biden, Nigdy

Editor’s Note: Jeśli chcesz przeczytać więcej plusów i wad na głosowanie na prezydenta Trumpa,...
Top